Ty pravé zimní kozačky poznáte podle toho, že je vám na jaře líto rozloučit se s nimi. Mají totiž něco navíc - nejenže zahřejí a jdou ruku v ruce s módou, ale když si je obujete, cítíte, že jste se spolu dokonale sžili. Jsou jako vaše druhá kůže, lichotí křivkám a dodávají sebevědomí při každém kroku.

Není žádné tajemství, že správně vybraný pár bot dokáže perfektně zkorigovat nedostatky postavy a vyzdvihnout její přednosti, ale pozor, platí to i obráceně, proto raději důvěřujte zrcadlu než inspirativním fotkám celebrit. Než se vypravíte do prodejny s obuví, pročtěte si několik základních pravidel, jak sladit boty s typem postavy. Využijte sílu optické iluze ve svůj prospěch!

Pokud milujete vysoké kozačky, ideální výška pro vás je těsně pod kolena. Šířka by měla obepínat lýtka. Jsou ty vaše tlustší? Nic to, vsaďte na strečové boční vsazení.

 

Kozačky podle typu postavy

Pokud vám příroda nadělila žádoucí centimetry a byla střídmější při rozdělování kil, postavu raz dva uzemněte kozačkami na nízkém podpatku v moderním jezdeckém stylu.

Úzké boky a širší pás volají po optickém vyvážení postavy. Vyberte si kozačky s plným nebo skrytým podpatkem, které svým tvarem šikovně odvedou pozornost od objemnějšího středu těla.

Typicky slovanská postava s výraznými boky je symbolem ženství, ale při nevhodně zvolené obuvi zbytečně upozorní na vaše problémové partie, a to přeci nechcete. Vyhněte se kozačkám do poloviny lýtek a preferujte vyšší modely, ideální na hranatém podpatku pro zeštíhlující efekt.

Postava přesýpací hodiny. Taková postava působí celkově souměrně, takže o nějakém maskovaní nedostatků nemusí být ani řeč. Pokud toužíte vypadat ještě ženštější, dobrou volbou může být model s oblou špičkou nebo jakýmkoli oblým detailem.

Jedním ze žhavých hitů letošní chladné zimy jsou kozačky nad kolena. Dávno už neplatí, že si je mohou dovolit jen vysoké ženy, ale připravte se, že výběr těch pravých bude chvíli trvat.

 

 Širokou nabídku kozaček nad kolena různých střihů a typů najdete v eshopu CCC. Určitě si vyberete, ať už je vaším cílem nadčasová jednoduchost a vysoký kožený standard kolekce lasocka, nebo spíše prahnete po sezónních vychytávkách a šik detailech kolekce od Daichman obuv.
 Žádné obavy, že vám atypická délka obuvi opticky rozbije postavu, stačí si pořídit kozačky v černé barvě. Když navíc vyvážíte outfit huňatým kabátem, případně nadrozměrným šálou, všechny kolem přesvědčíte, že víte kráčet s trendy, aniž by trendy táhly vás.